+48 508832553
Pon-Pt: 10:00 - 20:00, Sob: 10:00 - 16:00

OBALAMY MITY CZ.1

OBALAMY MITY  CZ.1

Żel czy akryl?

Czy przedłużane paznokcie niszczą naszą naturalną płytkę?

Każda z Was, która korzysta z usług kosmetyczek i regularnie przedłuża sobie paznokcie słyszy różne opinie na temat produktów, które stosuje się do przedłużania paznokci. Oczywiście mowa tu o żelu i akrylu.

Co najczęściej słyszymy? Akryl niszczy paznokcie.

To nie prawda!

Każdy z tych produktów ma mniejszy lub większy wpływ na naszą płytkę paznokcia. Ale największy wpływ ma to, jaki tryb życia prowadzimy –   jak się odżywiamy i jakie witaminy dostarczamy do naszego organizmu oraz, czy stosujemy używki. Nie jest prawdą, że którakolwiek z tych metod bardziej niż druga przyczynia się do niszczenia naturalnego paznokcia. Przy prawidłowym nałożeniu masy, przedłużanie nie ma wpływu na kondycję paznokcia, gdyż paznokieć jest zrogowaciałym wytworem skóry właściwej (jest martwy).

Stylistki paznokci proponują nam żel, ponieważ na nim się łatwiej  pracuje. Akryl jest bardzo trudnym produktem do pracy. Trzeba odbyć wiele godzin na szkoleniach oraz przedłużyć setki paznokci , aby robić to dobrze.  Wiele osób, z którymi rozmawiam mówi, że nawet po 3,4 latach pracy uczy się pracy na tym produkcie.  Ale wszyscy mówią jednym głosem – jest on 100 razy lepszy od popularnego żelu.

Dlaczego?

  1. Jest bardzo twardy –akryl przyrównuje się do betonu, jest to bardzo trwały produkt, odporny na pęknięcia i złamania. Żel jest z kolei materiałem delikatniejszym i bardziej elastycznym, ale jednocześnie bardziej podatnym na pęknięcia niż akryl.
  2. Jest trwalszy– paznokcie żelowe potrafią już po tygodniu odchodzić nam od paznokci. Akryl z powodzeniem możesz nosić od trzech do czterech tygodni.
  3. Paznokcie są cieńsze – nie nakładamy tego produktu grubymi warstwami, jak to jest w przypadku żelu. Jeżeli będziesz patrzeć na paznokieć  pod innym kątem zobaczysz, że jest on cienki i wygląda jak naturalny.

 

Przyczyną uszkodzenia płytki paznokciowej jest nieodpowiednie ściąganie sztucznej masy. Często zdarza się, że klientka chce samodzielnie pozbyć się akrylu lub żelu poprzez spiłowanie. W momencie, kiedy dostrzega, że masa “nie chce zbyt łatwo odchodzić”, próbuje usunąć masę poprzez podważanie i zdrapywanie. Produkt, który bardzo mocno przywiera do paznokcia ściągany w ten sposób odrywa się wraz z płytką. Wobec powyższego należy podkreślić, że usługa ściągania paznokci powinna być wykonywana tylko i wyłącznie przez specjalistkę w gabinecie stylizacji paznokci.

Akryl jest polecany dla pań, które noszą bardzo długie paznokcie, ponieważ żel częściej niż akryl może “odchodzić” od płytki. Paniom, które więcej pracują swoimi dłońmi zaleca się przedłużanie metodą akrylową, z kolei osoby wykonujące dłońmi lżejsze prace powinny stosować metodę żelową, jako, że żel jest delikatniejszy.

 

Fakty i mity –  paznokcie akrylowe w czasie ciąży?

Dotychczas żadne badania nie wykazały, że noszenie paznokci akrylowych przez kobiety w ciąży ma wpływ na płód. Metoda znana jest od dawna i dotychczas nie odnotowano żadnych związków między noszeniem sztucznych paznokci a zdrowiem noworodka.

Przy długotrwałym kontakcie z akrylem mogą pojawiać się wprawdzie reakcje alergiczne ale dotyczy to stylistek (narażone są one na kontakt z akrylem codziennie), a nie klientek salonów stylizacji paznokci.

Reasumując można bez obawy o zdrowie płodu nosić paznokcie zarówno akrylowe jak i żelowe w czasie ciąży. Czasami zdarza się, że niektórym klientkom po prostu w ciąży przeszkadza zapach akrylu i wtedy zmieniają metodę przedłużania na żelową.

 

 

Add Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *